Film o perkusiście – nasze 4 propozycje

Wiele osób uważa, że jakość zespołu rozpoznaje się po umiejętnościach jego perkusisty. Choć to zdanie może wydawać się kontrowersyjne, jednak trzeba przyznać, że perkusja stanowi serce zespołu. W historii kina można znaleźć kilka filmów o perkusistach. Zatem zaczynamy, przedstawiamy 4 tytuły: filmy o perkusiście.

Sprawdź też: https://poprostuzdrowo.pl/chcesz-dobrze-spac-nie-sluchaj-muzyki-przed-snem

Film o perkusiście WhiplashWhiplash

Whiplash to dramat muzyczny, który swoją premierę miał w 2014 roku. Ten film o perkusiście to mistrzostwo w aktorstwie, montażu i wykreowanych bohaterach. Opowiada on o ambitnym i utalentowanym 19-latku. Główny bohater Andrew Neimann trafia do prestiżowej szkoły muzycznej Schaffer Conservatory. Tam otrzymuje od charyzmatycznego i nieco sadystycznego nauczyciela naukę gry na perkusji. Jest to droga niełatwa, pełna bólu, cierpienia i zmęczenia. W filmie zostało ukazane dążenie do mistrzostwa za wszelką cenę i pomimo wszelkich wyrzeczeń.

Zobacz trailer:

Film o perkusiście RockerRocker

Rocker to film opowiadający o pochodzącym z biednej rodziny, czarnoskórym perkusiście grupy rockowej Wezuwiusz. Słaba technika gry, jaką prezentował sprawiła, że został on wyrzucony z zespołu. Po dwudziestu latach ustatkowanego i spokojnego życia (pracuje jako doradca ubezpieczeniowy), dołącza do garażowej kapeli swojego siostrzeńca. Mimo, że jest o dwadzieścia lat starszy od członków zespołu, okazuje się, że doskonale się wpasowuje w ich styl. Pojawia się wtedy przed nim szansa odegrania się na dawnych kolegach.

Zobacz trailer:

Film o perkusiście DoboszDobosz

Dobosz to kolejny film o perkusiście. Premiera miała miejsce w 2002 roku. Główny bohater dzięki swojemu niezwykłemu i ukrytemu talentowi (gra ze słuchu) wygrał stypendium dające mu przepustkę do college’u w Atlancie, gdzie kształci się muzyków biorących udział w ulicznych paradach. Gdy jego tajemnica wychodzi na jaw, zostaje on usunięty ze składu orkiestry. Z tego też powodu popada w konflikt z prowadzącym zespół oraz z sekcyjnym, który zazdrości mu talentu. Mimo to, za wszelka cenę próbuje wstąpić znowu w szeregi zespołu. Jego celem staje się udział w finałowym konkursie.

Zobacz trailer:

Perkusista

Perkusista to polski film dokumentalny, wyprodukowany w 2003 roku, trwający niespełna 23 minuty. Bohaterem jest 9-letni Robert Wasiak, będący pensjonariuszem w Domu Opieki Społecznej. Ma on doskonały słuch. Jest samoukiem. Grać nauczył się naśladując innych perkusistów. jest członkiem zespołu składającego się z trzech terapeutów i czterech podopiecznych z zakładu. Na jednym z koncertów grają słynny utwór Rolling Stonesów „Satisfaction”. Jest to pełen wzruszenia i ciepła moment, ponieważ bohater spotyka się ze swoją biedną i bezrobotną matką, której nie widział przeszło 10 lat.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem o filmach i serialach – filmi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *